Poznávacie zájazdy, školské výlety

Mnohoročné skúsenosti, vlastný sprievodca

   Navštívte s CK MV Tour a profesionálnymi sprievodcami najrôznejšie lokality Slovenska alebo sa nechajte zlákať k našim cezhraničným susedom. Vyberte si z uvedenej ponuky hotových zájazdov alebo vám zhotovíme poznávací zájazd podľa vašich požiadaviek. Bez starostí, zbytočného telefonovania a zajednávania navštívených miest, či dopravcu a za odmenu, ktorú ponúka len naša cestovka. Výjazd je možné objednať z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku. V prípade, že máte dobré skúsenosti s vlastným dopravcom, je možné využiť jeho služby.

AKTUÁLNE ZÁJAZDY:

   Prežite príbeh života Matúša Čáka Trenčianskeho - pána Váhu a Tatier. Podľa vlastného výberu je možné navštíviť hrady a mestá na Považí. (Trenčín, Beckov, Čachtice, Strečno,...)

   Navštívte s nami jedinú sprístupnenú jaskyňu Západného Slovenska a hrad Červený kameň. Zastaviť sa je možné podľa priania aj na Bradle, pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, prípadne v Trnave.
   Určite si vyberiete z atrakcií ako: Bratislavský hrad, prehliadka historického centra, Bibiana - medzinárodný dom umenia pre deti, Múzeum dopravy, Prírodovedné múzeum, Archeologické múzeum, Múzeum hodín, Michalská veža, Hrad Devín, ZOO, TV JOJ, Parlament NR SR a iné.

   Návšteva Turca a mesta Martin: prehliadka mesta, Prírodovedné múzeum Andreja Kmeťa, Matica Slovenská, Múzeum Slovenskej dediny (skanzen), Literárne múzeum, návšteva mesta Žilina, Budatín, poprípade hrad Strečno.

   Návštevy podľa výberu: Oravský hrad, Zuberec - Múzeum oravskej dediny, Pamätný dom Martina Kukučína, Dolný Kubín - Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, Oravská priehrada - Slanický  ostrov,  Jánošíkove  diery  (turistika) a iné...

   Návšteva niektorého z planetárií: Žiar nad Hronom, Hlohovec, Partizánske, Prešov alebo svetovo známe observatórium v Hurbanove. Odporúčame aj Hvezdáreň a planetárium v Brne, Planetárium Praha.

   Prevedieme vás jedným z najkrajších zrekonštruovaných hradov na Slovensku v Starej Ľubovni a neobídeme ani skanzen pod hradom. Navštívime Važeckú alebo Belianskú jaskyňu, či starobylé mesto Bardejov.

   Odvezte sa spolu s nami Čiernohronskou železničkou z Podbrezovej do Čierneho Balogu. Je to skvelý zážitok spojený s návštevou lesníckeho skanzenu. Budete prekvapení, koľko sa toho môžeme dozvedieť o lese práve tu. Zastavíme sa aj v Bystrianskej jaskyni.
   Kremnica  -  vzácne mesto s výraznými odtlačkami stôp zanechaných bohatými epochami i storočiami úpadku. Príjmite pozvanie do nevšednej atmosféry banského mesta, ktoré dýcha históriou. Čaká vás Mincovňa, Múzeum medailí a mincí, banská štôlňa Andrej.

   Exkurzia venovaná najmä spoznávaniu umenia. Prevedieme vás rázovitou obcou Čičmany vyhlásenou za pamiatkovú rezerváciu. Priblížime život našich predkov, pozrieme sa na unikátnu architektúru budov mesta Rajecké Teplice, či Mariánskeho námestia v Žiline. Výlet zakončíme návštevou hradu Strečno.

 

 

   Hlavné mesto Rakúska čaká! Je možné vidieť aj Hofburg - mestský hrad, barokový zámok Schönbrunn a viedeňskú ZOO, najvyšší rakúsky kostol St. Stephans dom, Staatsoper, či Prírodovedné múzeum. Nenechajte si ujsť vianočnú Viedeň a čokoládovňu.

   Prejdite si s nami Prahu od Pražského hradu cez atrakcie ako: Zrkadlové bludisko, Múzeum pražských povestí a strašidiel, Kráľovstvo železníc, Pražská ZOO a ZOO Morský svet, Kid’s Lab Abrakadabra v Národnom technickom múzeu, vyhliadku na Petříne.
   Nepremeškajte úžasnú atmosféru vianočnej Budapešti, navštívte s nami Tropikárium, ZOO, budovu štátnej opery, Memento Park alebo Szoborpark (park obrovských komunistických sôch a relikvií bývalého režimu), absolvujte prehliadku historického centra.

   Stredoveké centrum moravy, úchvatný orloj, dychberúci zvuk organov v desiatkach Olomouckých kostolov. Čaká vás návšteva ZOO na Svatém Kopečku, prehliadka historického centra,     stredovekého     opevnenia,     parku a botanickej záhrady.

Miesto svedčiace o nezmyselnej krutosti spojenej s dnes bohužiaľ opäť aktuálnym extrémizmom. Navštívte spolu s nami najväčší koncentračný tábor z čias druhej svetovej vojny.

 Bližšie informácie o konkrétnych poznávacích zájazdoch a objednávky vybavujeme e-mailom alebo telefonicky.

 

Exkurzie | Poznávacie zájazdy | Školské výlety | Sprievodcovské služby