Školy v prírode s animátormi aj bez

Školy v prírodeŠKOLY V PRÍRODE * ZÁJAZDY PRE DETIŠkola v prírode

Rekreačné zariadenia usporiadané podľa lokality:

usporiadať podľa ceny

NÍZKE TATRY

VYSOKÉ TATRY

 

 ORAVA / KYSUCE

 

 TURIEC / KREMNICKÉ VRCHY

 

 POHRONIE


 

 POVAŽIE

 

Hľadáme partnerov v lokalite Stredného Považia
v oblasti poskytovania ubytovacích a stravovacích služieb
pre organizáciu škôl v prírode na sezónu jar a jeseň 2018.

 

 INÉ LOKALITY:

 

     

 

 usporiadať podľa ceny

 

Zoznam Voľných termínov

    Škola v prírode plná zážitkov...  

 


Jednotlivé typy škôl v prírode:


Program plný hier a súťaží s rozprávkovou tématikou.

Školy v prírode pre materské školy
  
   Predstavte si rozprávku v priamom prenose. Hoc to možno znie na prvé počutie veľmi odvážne, škola v prírode pre predškolákov je prekrásnym zážitkom nie len pre deti, ale aj pre pedagógov a priznajme sa - aj pre našich animátorov. Disponujeme materiálom a kostýmami, za pomoci ktorých sa prenesieme do krajiny rozprávok, tanca, či mnohých zábavných súťaží.

 


Bohatý klasický animačný program podľa zvolenej témy.

Školy v prírode pre základné školy, I. stupeň, klasický animačný program:
  Všetko potrebné pre nástup na pobyt zabezpečíme v cestovnej kancelárii vrátane rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Profesionálni animátori si prevezmú deti v časoch 14:00-15:30, 16:00-17:30 a 19:30-20:30. Vyberte si všeobecne zameraný program alebo niektorú z tém našich animačných programov v jednom z prekrásnych stredísk z aktuálnej ponuky.

 


K vybratej téme programu je zabezpečená celodenná starostlivosť o zverené deti prostredníctvom vedúcich oddielov.

Školy v prírode pre základné školy, I. stupeň, komplexný animačný program:
    Predstavujeme vám takzvanú "komplexku". Je to na Slovensku jedinečná forma organizácie škôl v prírode, ktorá prebieha v rámci našich pobytov už od roku 2001. Mnoho našich stálych klientov nedá na túto formu programu dopustiť. 

   Škola v prírode s komplexným programom je takým minitáborom. Namiesto animátorov prideľujeme deti vedúcim oddielov, ktorí preberajú starostlivosť o zverené deti celodenne, okrem času vyhradeného na vyučovanie.
  Pedagógovia sa vo voľnom čase môžu zúčastnovať programu spolu s deťmi, ktoré čaká mnoho prekrásnych zážitkov a atrakcií podľa zvolenej témy. Vedúci oddielov zabezpečujú rannú i večernú hygienu, priebeh stravovania, hier, či presunov vo vnútri aj mimo rekreačného zariadenia. Deti sa snažíme viesť k samostatnosti, tolerantnosti, zodpovednosti i empatii. Nie sú len pasívnymi komzumentmi pripraveného programu, ale často sa priamo podieľajú na jeho tvorbe spolu s vedúcimi. Vytvárame priestor pre pedagóga určený na zlepšovanie vzťahov v triede, ako aj rozvíjanie vlastného vzťahu k deťom.

   Na pobyte si zabezpečujeme kvalitu služieb priamou účasťou vedenia cestovky - nielen vyslaním vedúcich.

 


Animátori pracujú so žiakmi v časoch, ktoré si vždy stanoví pedagóg.

Školy v prírode pre základné školy, II. stupeň s animačným programom:
   V rámci škôl v prírode pre 2. stupeň základných škôl preberáme starostlivosť o žiakov my a ponúkame vám jeden zo širokej ponuky poznávacích programov určených pre starších žiakov. Pedagóg sa nemusí zaťažovať s organizáciou školy v prírode, ubytovania, či programu. Všetko vybavíme my v cestovke presne podľa požiadaviek učiteľov, či žiakov. Program prispôsobujeme vekovej kategórií zúčastnených detí.
    Okrem špeciálnych poznávacích i zábavných programov určených pre starších žiakov je to jedinečná možnosť aj pre triedneho učiteľa prežiť so žiakmi svojej triedy veľmi príjemný zážitok a neopakovateľnú atmosféru "MV Touráckeho" pobytu v jednom z našich rekreačných zariadení. Komunikácia s nami prebieha na veľmi intenzívnej úrovni, aby sme aj počas pobytu vyhoveli všetkým požiadavkám. Z tohto dôvodu sa školy v prírode okrem animátorov zúčastňuje aj vedenie cestovky. Animátori pracujú so žiakmi v časoch, ktoré si po konzultácii s CK stanoví pedagóg.

 


Je zabezpečený komplexný animačný program so starostlivosťou o deti vedúcimi oddielov. Skipasy na vleky sú samozrejmosťou.

Zimné školy v prírode s možnosťou lyžovania, I. stupeň ZŠ:
     Priaznivci hôr a lyžovania, pouvažujte nad školou v prírode v prekrásnom ročnom období - v zime. Zimným školám v prírode s možnosťou lyžovania sa venujeme od roku 2007. Pôvodný nápad neskôr odobrený Ministerstvom školstva pochádza priamo zo školy - od našej stálej klientky, pani učiteľky.

    Ukázalo sa, že žiaci prvého stupňa sa vďaka svojej húževnatosti naučia veľmi rýchlo všetky základné zručnosti lyžovania. Mali sme možnosť sledovať neuveriteľný progres, kedy sa doslova zo dňa na deň z malých detí stávali veľkí lyžiari.
    Pedagóg, ktorý sa rozhodne pret túto formu školy v prírode sa stretne s maximálnou výpomocou animátorov a vedúcich našej cestovky. Samozrejmosťou je bohatý program nastupujúci po lyžovaní, či sánkovaní, ale pomáhame aj pri obúvaní, obliekaní výstroje, sušení, stravovaní, hygiene, presunoch, či iných aktivitách spojených s priebehom školy v prírode.

TÉMY animačných programov:

image

image

image

image

image

image

image

 

image

image

 

 

 

 

Vybrať tému je možné len pre Klasický a Komplexný animačný program. 
Pre ostatné typy programu realizujeme tému "Z každého rožku trošku".

AKTUÁLNA PONUKA Škôl v prírode tu...

Pedagógom zúčastneným na zájazde garantujeme pobyt grátis (1 pedagóg na 10 detí).

Školy v prírode s animátormi, CK MV Tour